Okulistyka

Bezpośredni kontakt telefoniczny z Poradnią okulistyczną

789 234 376

 

Oferujemy :

Konsultacje okulistyczne :

Podstawowa konsultacja okulistyczna zawiera :

  • badanie ciśnienia wewnątrz gałek ocznych
  • komputerowe badanie wady wzroku (autorefraktometria)
  • badanie ostrości widzenia.
  • oceniana jest przednia powierzchnia gałek ocznych oraz struktury dna oka, w razie potrzeby podajemy krople rozszerzające źrenice i dokonujemy badania dna oka z szeroką źrenicą
  • W zależności od dolegliwości pacjent może zostać przekierowany na dodatkowe badania okulistyczne.  

 

OCT

OCT-optyczna koherentna tomografia. Badanie bardzo dokładnie obrazuje tkanki w oku. Dla pacjenta jest bezbolesne i bezpieczne ( można je wykonywać u kobiet w ciąży). Wykonywane jest bardzo szybko oraz może być powtarzane wielokrotnie.

W dniu dzisiejszym posiadanie aparatu OCT jest podstawą diagnostyki większości chorób siatkówki takich jak AMD. Ma również nieocenioną rolę w badaniu pacjentów pod kątem jaskry.

OCT przedniego odcinka ( Casia )

Pokazuje nam strukturę "przedniego odcinka" oka, Czyli rogówki, tęczówki, soczewki, kątów przesączania. Wykorzystywane w diagnostyce jaskry, urazów, w celu kwalifikacji do zabiegów chirurgicznych ( zaćmy, usuwania wad wzroku ) oraz w diagnostyce i leczeniu stożka rogówki.

Badanie trwa zaledwie kilka sekund na oko i jest bezpieczne dla pacjenta.

Angio-OCT

Badanie jest wykonywane w ten sposób co OCT. Ukazuje strukturę naczyń w siatkówce. Niezbędne w diagnostyce powikłań ocznych w cukrzycy, AMD oraz wielu innych chorób.

W przeciwieństwie do klasycznej angiografii nie jest wymagane dożylne podanie kontrastu. Dzięki temu badanie jest nie obciążające dla pacjenta.

Badanie pola widzenia

Ukazuje ubytki w polu widzenia. Mogą się one pojawiać w przebiegu jaskry lub różnych chorób neurologicznych.

USG

W dniu dzisiejszym integralna część badania okulistycznego. Służy zobrazowaniu tylnego odcinka gałki ocznej, tkanek oczodołu, mięśni okołogałkowych, nerwu wzrokowego, siatkówki i wielu innych struktur anatomicznych.

Często wykonywane z powodu "błysków" w polu widzenia celem oceny ciała szklistego oraz siatkówki.

Laser Nd:YAG

Dzięki temu laserowi możemy wykonywać zabiegi takie jak :

  • Kapsulotomia laserowa - jest to usunięcie "zaćmy wtórnej". Po operacji zaćmy może dochodzić do wtórnego zmętnienia torebki tylnej soczewki. Struktury anatomicznej dzięki której wszczepiana sztuczna soczewka (implant) utrzymuje się w prawidłowej pozycji. Zmętnienie torby tylnej soczewki może prowadzić do dużego spadku ostrości widzenia. Kapsulotmia laserowa usuwa zmętniałą torebkę i przywraca ostrość widzenia. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesny dla pacjenta.
  • Irydotomia laserowa - używana w terapii jaskry. Polega na stworzeniu dodatkowych dróg odpływu cieczy wodnistej. Dzięki temu w oku może dojść do spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego jak i również prawdopodobieństwo wystąpienia zamknięcia kąta przesączania jest znacznie mniejsze ( co jest poważnym stanem okulistycznym realnie zagrażającym utratą widzenia )

Stale rozbudowujemy naszą poradnię okulistyczną by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nasz personel również posiada doświadczenie zawodowe dzięki któremu będzie mógł przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i wdrożyć leczenie zgodne z najwyższymi standardami.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług