Leczenie stomatologiczne

  • Świadczenia ogólnostomatologiczne

  • Świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży

  • Świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii

  • Świadczenia ortodoncji dla osób dorosłych

 

Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy szeroki zakres usług obejmujących m.in. profilaktykę, diagnostykę i leczenie próchnicy, wypełnianie ubytków, leczenie endodontyczne (kanałowe). Jeśli jest to konieczne, to zabiegi wykonywane w znieczuleniu powierzchniowym, nasiękowym lub przewodowym

Chirurgia stomatologiczna

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonywane są zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz w okolicach przyległych. Wśród nich wykonywane są m.in. chirurgiczne usunięcie zęba, w tym zatrzymanych ósemek, leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej, plastyka wędzidełka, wargi czy policzka oraz regeneracja kości. W SPZOZ w Tarczynie wykonywane są zabiegi obejmujące chirurgię i periodontologię (dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób przyzębia).

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, obejmujący odtwarzanie i uzupełnianie braków zębowych oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Chroni przed poważnymi problemami zdrowotnymi, odtwarzając prawidłowe funkcje jamy ustnej (mowa/żucie) oraz poprawiając jakość życia pacjenta. Oferujemy m.in. wykonanie protez częściowych i całościowych. W SP ZOZ w Tarczynie świadczymy również usługi protetyczne dla osób po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia wieku dziecięcego obejmuje najmłodszych od 6. miesiąca życia. Są to świadczenia profilaktyczne, a także związane z wypełnieniem ubytków w zębach mlecznych i stałych oraz leczeniem m.in. leczeniem kanałowym czy amputacją zdewitalizowanej miazgi zęba mlecznego.

Oferujemy szeroki zakres świadczeń dla dzieci i młodzieży.

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii, w ramach którego leczone są wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe oraz korygowane są nieprawidłowości zębowe. Nieleczona wada zgryzu może prowadzić do wielu powikłań m.in. uszkodzenia zębów stałych, rozwoju próchnicy i chorób dziąseł, wad wymowy, szybkiego ścierania zębów, problemów z gryzieniem i żuciem, a w konsekwencji chorób układu pokarmowego, pogorszenia samooceny.