Zdrowie jest najważniejsze

Badaj się profilaktycznie

Ul. Warszawska 42
Tarczyn

tel. 22 727 70 63

ZAPRASZAMY DO NOWYCH PORADNI W FILII TCM POCZTOWA

 

http://tcmtarczyn.pl/

Rejestracja: (22) 177 99 88

 

HEMATOLOGIA/GENETYKA lek.med. Mirosław Majewski

Specjalista II stopnia chorób wewnętrznych z wieloletnim doświadczeniem w  leczeniu pacjentów z zaburzeniami  krwinek białych, czerwonych i płytek krwi, z zaburzeniami krzepnięcia, a także w leczeniu chorób nowotworowych układu krwiotwórczego.

Diagnozuje choroby i określa ryzyko wystąpienia m.in. zakrzepicy, chorób neurologicznych i nowotworowych.

Pracował m. in. w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Thomas Jefferson Univ. i Univ. of Pennsylvania w Filadelfii. Na Univ. of Illinois at Chicago był zatrudniony jako Asst. Professor. Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych z zakresu hematologii i genetyki klinicznej, dotyczących m.in. polskich i europejskich wytycznych nt. diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków.

W uznaniu za rozwój diagnostyki genetycznej w hematologii otrzymał nagrodę "Anioł Hematologii".

Recenzent w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

 

ENDOKRYNOLOGIA  lek.med. Joanna Lech

GINEKOLOGIA-ENDOKRYNOLOGIA  lek.med Jacek Jędra

Specjalizacja II stopnia w zakresie położnictwa, ginekologii i endokrynologii.

Od wielu lat zajmuje się leczeniem i diagnostyką w zakresie położnictwa, ginekologii i endokrynologii.

Doświadczenie zdobywał pracując 32 lata w Klinice AM w Warszawie w Szpitalu Bielańskim. Ma dwie specjalizacje: II stopień z ginekologii i położnictwa oraz z endokrynologii. Jest certyfikowanym ultrasonografistą. Posiada certyfikat FMF (FetalMedicine Foundation) uprawniający do wykonywania testu PAPPA i certyfikat PTGiP konieczny do wykonywania badań USG w zakresie Położnictwa i Ginekologii.

Od lat zajmuje się również leczeniem niepłodności. Jako endokrynolog diagnozuje i leczy zaburzenia hormonalne przed- i pomenopauzalne, jak również prowadzi ciąże wysokiego ryzyka, w tym powikłane cukrzycą ciężarnych i chorobami tarczycy. Dobiera również antykoncepcję w zależności od profilu hormonalnego Pacjentki. Ma możliwość wypisywania e-recepty i e-zwolnienia.

 

MEDYCYNA RODZINNA lek.med. Katarzyna Hachulska

 

CHOROBY PRZEWODU POKARMOWEGO dr n.med. Krzysztof Wojciechowski

Specjalizacja II stopnia z chorób wewnętrznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP, w Klinice Chorób Metabolicznych i Gastroenterologii IŻŻ oraz w Wojewódzkiej Poradni Gastroenterologicznej Szpitala Bródnowskiego.

Autor publikacji naukowych, uczestnik badań klinicznych leków, szczególnie zainteresowany chorobami zapalnymi jelit, czyli wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna.

 

DIETETYKA  mgr.Magdalena Konowrocka

Dietetyk, psychodietetyk.

Doradztwo żywieniowe i dietetyczne: nadwaga, otyłość, insulinooporność, choroby tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zespół policystycznych jajników, dieta przy problemach z zajściem w ciążę, borelioza, dna moczanowa, depresja, stany lękowe i wiele innych jednostek chorobowych.
Nastawienie na zmianę nawyków żywieniowych pacjenta jako wsparcie procesu leczenia. Zmiany należy wprowadzać już w diecie dzieci, a także młodzieży i osób dorosłych. Kluczowe jest uświadomienie pacjentowi nie tylko jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta, ale przede wszystkim, że musi być ona dobrana indywidualnie dla konkretnej osoby. Nie ma diety „kopiuj-wklej”. To co pomaga sąsiadce, nam może zaszkodzić. Pacjenci otrzymują fachową pomoc merytoryczną na wysokim poziomie, wsparcie we wdrażaniu w życie indywidualnego planu żywieniowego oraz motywację do działania zarówno w trakcie samej kuracji, jak i w następującym po niej okresie stabilizacji, w celu utrzymania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Wykształcenie:
WUM kierunek „Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych”
Instytut Żywienia i Żywności „Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka”
Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych kierunki „Przygotowanie pedagogiczne” i „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” (wymóg prawny dla współpracy z placówkami oświatowymi).

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.