Zdrowie jest najważniejsze

Badaj się profilaktycznie

Ul. Warszawska 42
Tarczyn

tel. 22 727 70 63

Okulistyka

Bezpośredni kontakt telefoniczny z Poradnią okulistyczną

789 234 376

 

 

Oferujemy :

 

Konsultacje okulistyczne : 

 Podstawowa konsultacja okulistyczna zawiera :

-badanie ciśnienia wewnątrz gałek ocznych

-komputerowe badanie wady wzroku (autorefraktometria)

-badanie ostrości widzenia. 

-Oceniana jest przednia powierzchnia gałek ocznych oraz struktury dna oka, w razie potrzeby podajemy krople rozszerzające źrenice i dokonujemy badania dna oka z szeroką źrenicą

-W zależności od dolegliwości pacjent może zostać przekierowany na dodatkowe badania okulistyczne.  

 

OCT 

OCT-optyczna koherentna tomografia. Badanie bardzo dokładnie obrazuje tkanki w oku. Dla pacjenta jest bezbolesne i bezpieczne ( można je wykonywać u kobiet w ciąży).

Wykonywane jest bardzo szybko oraz może być powtarzane wielokrotnie.

W dniu dzisiejszym posiadanie aparatu OCT jest podstawą diagnostyki większości chorób siatkówki takich jak AMD. Ma również nieocenioną rolę w badaniu pacjentów pod kątem jaskry.

 

 

OCT przedniego odcinka ( Casia )

Pokazuje nam strukturę "przedniego odcinka" oka, Czyli rogówki, tęczówki, soczewki, kątów przesączania.

Wykorzystywane w diagnostyce jaskry, urazów, w celu kwalifikacji do zabiegów chirurgicznych ( zaćmy, usuwania wad wzroku ) oraz w diagnostyce i leczeniu stożka rogówki.

Badanie trwa zaledwie kilka sekund na oko i jest bezpieczne dla pacjenta.

 

Angio-OCT

Badanie jest wykonywane w ten sposób co OCT. Ukazuje strukturę naczyń w siatkówce. Niezbędne w diagnostyce powikłań ocznych w cukrzycy, AMD oraz wielu innych chorób.

W przeciwieństwie do klasycznej angiografii nie jest wymagane dożylne podanie kontrastu. Dzięki temu badanie jest nie obciążające dla pacjenta.

 

Badanie pola widzenia

Ukazuje ubytki w polu widzenia. Mogą się one pojawiać w przebiegu jaskry lub różnych chorób neurologicznych. 

 

USG

W dniu dzisiejszym integralna część badania okulistycznego. Służy zobrazowaniu tylnego odcinka gałki ocznej, tkanek oczodołu, mięśni okołogałkowych, nerwu wzrokowego, siatkówki i wielu innych struktur anatomicznych.

Często wykonywane z powodu "błysków" w polu widzenia celem oceny ciała szklistego oraz siatkówki.

 

Laser Nd:YAG

Dzięki temu laserowi możemy wykonywać zabiegi takie jak :

- Kapsulotomia laserowa - jest to usunięcie "zaćmy wtórnej". Po operacji zaćmy może dochodzić do wtórnego zmętnienia torebki tylnej soczewki. Struktury anatomicznej dzięki której wszczepiana sztuczna soczewka (implant) utrzymuje się w prawidłowej pozycji. Zmętnienie torby tylnej soczewki może prowadzić do dużego spadku ostrości widzenia. Kapsulotmia laserowa usuwa zmętniałą torebkę i przywraca ostrość widzenia. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesny dla pacjenta.

 

- Irydotomia laserowa - używana w terapii jaskry. Polega na stworzeniu dodatkowych dróg odpływu cieczy wodnistej. Dzięki temu w oku może dojść do spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego jak i również prawdopodobieństwo wystąpienia zamknięcia kąta przesączania jest znacznie mniejsze ( co jest poważnym stanem okulistycznym realnie zagrażającym utratą widzenia ) 

 

 

Stale rozbudowujemy naszą poradnię okulistyczną by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nasz personel również posiada doświadczenie zawodowe dzięki któremu będzie mógł przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i wdrożyć leczenie zgodne z najwyższymi standardami. 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

 

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.